SİSTEME GİRİŞ YAP

TÜRK JUDOSU’ NA TOHM ’ UN ETKİSİ

Samsun TOHM ve Judo Ümit Milli Takımımız; Almanya’ dan sonra, Romanya’ da yapılan Ümitler Avrupa Şampiyonası’ nda da takım halinde, 30 ülkeyi geride bırakarak birinci oldu.

Samsun TOHM ve Milli Takım entegrasyonuyla birlikte yapılan çalışmalar, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’ nda meyvelerini vermeye başladı. Her siklette madalya ve şampiyonluklar elde eden sporcularımız büyük başarılara imza atıyorlar.

Bunlardan biri; geçen günlerde, 5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde, Romanya’ da yapılan ve 31 ülkeden, 546 sporcunun katıldığı Ümitler Avrupa Şampiyonası oldu. Şampiyonada Ümit Milli Erkek takımımız 7 madalya ile bizleri bir kez daha gururlandırdı.

Milli Takım ve TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu; TOHM’ lar seviyesinde antrenörlerimiz Furkan Othan, Erkut Şahin, Erdal Doğan ve Dilgam Aliyev ile birlikte çalışmalarının neticesinde; gerek Türk Sporu’ nda, gerekse judoda eksikliklerin bertaraf edilerek, olimpik seviyeye ulaşıldığını belirtti. Judo dışındaki diğer branşlarda da TOHM’ lardan güzel sonuçlar elde edilmeye başlanıldığını söyleyen Zaimoğlu; buradan dönüş olmadığını bildirdi. Başka bir çıkar yol olmadığını bildirerek, TOHM’ a hep beraber sahip çıkacaklarını söyledi.

Romanya’ dan madalya ile dönen judocularımız; Ejder Toktay (55 kg.) birinci, Ö.Kemal Aydın (+90kg.) birinci, Salih Yıldız (60 kg.) ikinci, F.Enes Acet(60 kg.) ikinci, Muhammet Bektaş (50 kg.) üçüncü, A. Burak Çuhadar (81 kg.) üçüncü, Umalt Demirel (66 kg.) üçüncü

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak judocularımızı kutlar, başarılarının artarak devamını dileriz.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Yayınlanma : 09 Mayıs 2018 , Görüntülenme : 1525

DİĞER HABERLER
Tüm hakları saklıdır. Copyright 2015